{"id":246,"date":"2022-04-12T10:00:08","date_gmt":"2022-04-12T10:00:08","guid":{"rendered":"http:\/\/7thclass.deltapublications.in\/?page_id=246"},"modified":"2025-03-17T10:21:35","modified_gmt":"2025-03-17T10:21:35","slug":"l-4-unit-prices-find-the-total-price","status":"publish","type":"page","link":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/","title":{"rendered":"L.4 Unit prices: find the total price"},"content":{"rendered":"\n<h2 class=\"wp-block-heading has-text-align-center has-text-color\" style=\"color:#00056d;text-transform:uppercase\"><strong> Unit prices: find the total price<\/strong><\/h2>\n\n\n\n<p class=\"has-text-align-center has-text-color has-large-font-size\" style=\"color:#105000\"><strong>Learn with an example<\/strong><\/p>\n\n\n\n<div class=\"wp-block-group has-large-font-size\"><div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-constrained wp-block-group-is-layout-constrained\">\n<div class=\"wp-block-group has-background\" style=\"background-color:#f7d7fc\"><div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<div class=\"wp-block-group has-background-background-color has-background\"><div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<p class=\"has-text-color\" style=\"color:#b00012\">\u27a1\ufe0f<strong> How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages?<\/strong><\/p>\n\n\n<div class=\"wp-block-image\">\n<figure class=\"aligncenter size-full\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"500\" height=\"200\" src=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-3.png\" alt=\"\" class=\"wp-image-4414\" srcset=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-3.png 500w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-3-300x120.png 300w\" sizes=\"auto, (max-width: 500px) 100vw, 500px\" \/><\/figure><\/div>\n\n\n<p>\u20b9______<\/p>\n<\/div><\/div>\n\n\n\n<p>Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package.<\/p>\n\n\n\n<figure class=\"wp-block-image size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"500\" height=\"500\" src=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design-removebg-preview-2.png\" alt=\"\" class=\"wp-image-4415\" style=\"width:166px;height:166px\" srcset=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design-removebg-preview-2.png 500w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design-removebg-preview-2-300x300.png 300w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design-removebg-preview-2-150x150.png 150w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design-removebg-preview-2-400x400.png 400w\" sizes=\"auto, (max-width: 500px) 100vw, 500px\" \/><\/figure>\n\n\n\n<p>Miguel needs \u20b936,576.00.<\/p>\n<\/div><\/div>\n\n\n\n<div class=\"wp-block-group has-background\" style=\"background-color:#eef8d8\"><div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<div class=\"wp-block-group has-background-background-color has-background\"><div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<p class=\"has-text-color\" style=\"color:#b00012\">\u27a1\ufe0f <strong>How much money does Liam need to buy 7 strawberry cheesecakes?<\/strong><\/p>\n\n\n<div class=\"wp-block-image\">\n<figure class=\"aligncenter size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"500\" height=\"200\" src=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-4.png\" alt=\"\" class=\"wp-image-4416\" style=\"width:563px;height:225px\" srcset=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-4.png 500w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-4-300x120.png 300w\" sizes=\"auto, (max-width: 500px) 100vw, 500px\" \/><\/figure><\/div>\n\n\n<p>\u20b9_____<\/p>\n<\/div><\/div>\n\n\n\n<p>Find the total cost of 7 strawberry cheesecakes by multiplying 7 times the price of a strawberry cheesecake.<\/p>\n\n\n\n<figure class=\"wp-block-image size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"500\" height=\"500\" src=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__1_-removebg-preview-1.png\" alt=\"\" class=\"wp-image-4417\" style=\"width:179px;height:179px\" srcset=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__1_-removebg-preview-1.png 500w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__1_-removebg-preview-1-300x300.png 300w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__1_-removebg-preview-1-150x150.png 150w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__1_-removebg-preview-1-400x400.png 400w\" sizes=\"auto, (max-width: 500px) 100vw, 500px\" \/><\/figure>\n\n\n\n<p>Liam needs \u20b912,579.<\/p>\n<\/div><\/div>\n\n\n\n<div class=\"wp-block-group has-background\" style=\"background-color:#f7d8d8\"><div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<div class=\"wp-block-group has-background-background-color has-background\"><div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<p class=\"has-text-color\" style=\"color:#b00012\">\u27a1\ufe0f <strong>How much money does Diana need to buy 8 orders of scrambled eggs?<\/strong><\/p>\n\n\n<div class=\"wp-block-image\">\n<figure class=\"aligncenter size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"500\" height=\"200\" src=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-1-1.png\" alt=\"\" class=\"wp-image-4418\" style=\"width:543px;height:217px\" srcset=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-1-1.png 500w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled-500-\u00d7-200px-1-1-300x120.png 300w\" sizes=\"auto, (max-width: 500px) 100vw, 500px\" \/><\/figure><\/div>\n\n\n<p>\u20b9______<\/p>\n<\/div><\/div>\n\n\n\n<p>Find the total cost of 8 orders of scrambled eggs by multiplying 8 times the price of scrambled eggs.<\/p>\n\n\n\n<figure class=\"wp-block-image size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"500\" height=\"500\" src=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__2_-removebg-preview-2.png\" alt=\"\" class=\"wp-image-4419\" style=\"width:179px;height:179px\" srcset=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__2_-removebg-preview-2.png 500w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__2_-removebg-preview-2-300x300.png 300w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__2_-removebg-preview-2-150x150.png 150w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/01\/Untitled_design__2_-removebg-preview-2-400x400.png 400w\" sizes=\"auto, (max-width: 500px) 100vw, 500px\" \/><\/figure>\n\n\n\n<p>Diana needs \u20b92,352.<\/p>\n<\/div><\/div>\n\n\n\n<p class=\"has-text-color has-large-font-size\" style=\"color:#d90000\">Let&#8217;s practice! \ud83d\udd8a\ufe0f<\/p>\n<\/div><\/div>\n\n\n\n<div class=\"wp-block-columns is-layout-flex wp-container-core-columns-is-layout-9d6595d7 wp-block-columns-is-layout-flex\">\n<div class=\"wp-block-column is-layout-flow wp-block-column-is-layout-flow\">\n<figure class=\"wp-block-image size-full\"><a href=\"https:\/\/wordwall.net\/play\/88688\/572\/771\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"500\" height=\"500\" src=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-2-21.png\" alt=\"\" class=\"wp-image-6534\" srcset=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-2-21.png 500w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-2-21-300x300.png 300w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-2-21-150x150.png 150w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-2-21-400x400.png 400w\" sizes=\"auto, (max-width: 500px) 100vw, 500px\" \/><\/a><\/figure>\n<\/div>\n\n\n\n<div class=\"wp-block-column is-layout-flow wp-block-column-is-layout-flow\">\n<figure class=\"wp-block-image size-full\"><a href=\"https:\/\/wordwall.net\/play\/36061\/742\/454\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"500\" height=\"500\" src=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-1-1-21.png\" alt=\"\" class=\"wp-image-6535\" srcset=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-1-1-21.png 500w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-1-1-21-300x300.png 300w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-1-1-21-150x150.png 150w, https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/05\/Worksheet-1-1-1-21-400x400.png 400w\" sizes=\"auto, (max-width: 500px) 100vw, 500px\" \/><\/a><\/figure>\n<\/div>\n<\/div>\n","protected":false},"excerpt":{"rendered":"<p>Unit prices: find the total price Learn with an example \u27a1\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \u20b936,576.00. \u27a1\ufe0f How much money does Liam need to<a class=\"more-link\" href=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/\">Continue reading <span class=\"screen-reader-text\">&#8220;L.4 Unit prices: find the total price&#8221;<\/span><\/a><\/p>\n","protected":false},"author":1,"featured_media":0,"parent":0,"menu_order":0,"comment_status":"closed","ping_status":"closed","template":"","meta":{"om_disable_all_campaigns":false,"footnotes":""},"class_list":["post-246","page","type-page","status-publish","hentry","entry"],"aioseo_notices":[],"aioseo_head":"\n\t\t<!-- All in One SEO 5.0.2.1 - aioseo.com -->\n\t<meta name=\"description\" content=\"Unit prices: find the total price Learn with an example \u27a1\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \u20b936,576.00. \u27a1\ufe0f How much money does Liam need to\" \/>\n\t<meta name=\"robots\" content=\"max-image-preview:large\" \/>\n\t<link rel=\"canonical\" href=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/\" \/>\n\t<meta name=\"generator\" content=\"All in One SEO (AIOSEO) 5.0.2.1\" \/>\n\t\t<meta property=\"og:locale\" content=\"en_US\" \/>\n\t\t<meta property=\"og:site_name\" content=\"7th Class - WHERE KNOWLEDGE MATTERS\" \/>\n\t\t<meta property=\"og:type\" content=\"article\" \/>\n\t\t<meta property=\"og:title\" content=\"L.4 Unit prices: find the total price - 7th Class\" \/>\n\t\t<meta property=\"og:description\" content=\"Unit prices: find the total price Learn with an example \u27a1\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \u20b936,576.00. \u27a1\ufe0f How much money does Liam need to\" \/>\n\t\t<meta property=\"og:url\" content=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/\" \/>\n\t\t<meta property=\"og:image\" content=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/02\/cropped-Untitled_design__42_-removebg-preview.png\" \/>\n\t\t<meta property=\"og:image:secure_url\" content=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/02\/cropped-Untitled_design__42_-removebg-preview.png\" \/>\n\t\t<meta property=\"article:published_time\" content=\"2022-04-12T10:00:08+00:00\" \/>\n\t\t<meta property=\"article:modified_time\" content=\"2025-03-17T10:21:35+00:00\" \/>\n\t\t<meta name=\"twitter:card\" content=\"summary\" \/>\n\t\t<meta name=\"twitter:title\" content=\"L.4 Unit prices: find the total price - 7th Class\" \/>\n\t\t<meta name=\"twitter:description\" content=\"Unit prices: find the total price Learn with an example \u27a1\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \u20b936,576.00. \u27a1\ufe0f How much money does Liam need to\" \/>\n\t\t<meta name=\"twitter:image\" content=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/02\/cropped-Untitled_design__42_-removebg-preview.png\" \/>\n\t\t<script type=\"application\/ld+json\" class=\"aioseo-schema\">\n\t\t\t{\"@context\":\"https:\\\/\\\/schema.org\",\"@graph\":[{\"@type\":\"BreadcrumbList\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/index.php\\\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\\\/#breadcrumblist\",\"itemListElement\":[{\"@type\":\"ListItem\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/#listItem\",\"position\":1,\"name\":\"Home\",\"item\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/\",\"nextItem\":{\"@type\":\"ListItem\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/index.php\\\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\\\/#listItem\",\"name\":\"L.4 Unit prices: find the total price\"}},{\"@type\":\"ListItem\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/index.php\\\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\\\/#listItem\",\"position\":2,\"name\":\"L.4 Unit prices: find the total price\",\"previousItem\":{\"@type\":\"ListItem\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/#listItem\",\"name\":\"Home\"}}]},{\"@type\":\"Organization\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/#organization\",\"name\":\"7th Class\",\"description\":\"WHERE KNOWLEDGE MATTERS\",\"url\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/\",\"logo\":{\"@type\":\"ImageObject\",\"url\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/wp-content\\\/uploads\\\/2023\\\/02\\\/cropped-Untitled_design__42_-removebg-preview.png\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/index.php\\\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\\\/#organizationLogo\",\"width\":240,\"height\":240},\"image\":{\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/index.php\\\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\\\/#organizationLogo\"}},{\"@type\":\"WebPage\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/index.php\\\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\\\/#webpage\",\"url\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/index.php\\\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\\\/\",\"name\":\"L.4 Unit prices: find the total price - 7th Class\",\"description\":\"Unit prices: find the total price Learn with an example \\u27a1\\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \\u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \\u20b936,576.00. \\u27a1\\ufe0f How much money does Liam need to\",\"inLanguage\":\"en-US\",\"isPartOf\":{\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/#website\"},\"breadcrumb\":{\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/index.php\\\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\\\/#breadcrumblist\"},\"datePublished\":\"2022-04-12T10:00:08+00:00\",\"dateModified\":\"2025-03-17T10:21:35+00:00\"},{\"@type\":\"WebSite\",\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/#website\",\"url\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/\",\"name\":\"7th Class\",\"description\":\"WHERE KNOWLEDGE MATTERS\",\"inLanguage\":\"en-US\",\"publisher\":{\"@id\":\"https:\\\/\\\/7thclass.deltapublications.in\\\/#organization\"}}]}\n\t\t<\/script>\n\t\t<!-- All in One SEO -->\n\n","aioseo_head_json":{"title":"L.4 Unit prices: find the total price - 7th Class","description":"Unit prices: find the total price Learn with an example \u27a1\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \u20b936,576.00. \u27a1\ufe0f How much money does Liam need to","canonical_url":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/","robots":"max-image-preview:large","keywords":"","webmasterTools":{"miscellaneous":""},"schema":{"@context":"https:\/\/schema.org","@graph":[{"@type":"BreadcrumbList","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/#breadcrumblist","itemListElement":[{"@type":"ListItem","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/#listItem","position":1,"name":"Home","item":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/","nextItem":{"@type":"ListItem","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/#listItem","name":"L.4 Unit prices: find the total price"}},{"@type":"ListItem","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/#listItem","position":2,"name":"L.4 Unit prices: find the total price","previousItem":{"@type":"ListItem","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/#listItem","name":"Home"}}]},{"@type":"Organization","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/#organization","name":"7th Class","description":"WHERE KNOWLEDGE MATTERS","url":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/","logo":{"@type":"ImageObject","url":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/02\/cropped-Untitled_design__42_-removebg-preview.png","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/#organizationLogo","width":240,"height":240},"image":{"@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/#organizationLogo"}},{"@type":"WebPage","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/#webpage","url":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/","name":"L.4 Unit prices: find the total price - 7th Class","description":"Unit prices: find the total price Learn with an example \u27a1\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \u20b936,576.00. \u27a1\ufe0f How much money does Liam need to","inLanguage":"en-US","isPartOf":{"@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/#website"},"breadcrumb":{"@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/#breadcrumblist"},"datePublished":"2022-04-12T10:00:08+00:00","dateModified":"2025-03-17T10:21:35+00:00"},{"@type":"WebSite","@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/#website","url":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/","name":"7th Class","description":"WHERE KNOWLEDGE MATTERS","inLanguage":"en-US","publisher":{"@id":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/#organization"}}]},"og:locale":"en_US","og:site_name":"7th Class - WHERE KNOWLEDGE MATTERS","og:type":"article","og:title":"L.4 Unit prices: find the total price - 7th Class","og:description":"Unit prices: find the total price Learn with an example \u27a1\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \u20b936,576.00. \u27a1\ufe0f How much money does Liam need to","og:url":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/","og:image":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/02\/cropped-Untitled_design__42_-removebg-preview.png","og:image:secure_url":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/02\/cropped-Untitled_design__42_-removebg-preview.png","article:published_time":"2022-04-12T10:00:08+00:00","article:modified_time":"2025-03-17T10:21:35+00:00","twitter:card":"summary","twitter:title":"L.4 Unit prices: find the total price - 7th Class","twitter:description":"Unit prices: find the total price Learn with an example \u27a1\ufe0f How much money does Miguel need to buy 4 surfing adventure packages? \u20b9______ Find the total cost of 4 surfing adventure packages by multiplying 4 times the price of a surfing adventure package. Miguel needs \u20b936,576.00. \u27a1\ufe0f How much money does Liam need to","twitter:image":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/wp-content\/uploads\/2023\/02\/cropped-Untitled_design__42_-removebg-preview.png"},"aioseo_meta_data":{"post_id":"246","title":null,"description":null,"keywords":null,"keyphrases":{"focus":{"keyphrase":"","score":0,"analysis":{"keyphraseInTitle":{"score":0,"maxScore":9,"error":1}}},"additional":[]},"primary_term":null,"canonical_url":null,"og_title":null,"og_description":null,"og_object_type":"default","og_image_type":"default","og_image_url":null,"og_image_width":null,"og_image_height":null,"og_image_custom_url":null,"og_image_custom_fields":null,"og_video":"","og_custom_url":null,"og_article_section":null,"og_article_tags":null,"twitter_use_og":false,"twitter_card":"default","twitter_image_type":"default","twitter_image_url":null,"twitter_image_custom_url":null,"twitter_image_custom_fields":null,"twitter_title":null,"twitter_description":null,"schema":{"blockGraphs":[],"customGraphs":[],"default":{"data":{"Article":[],"Course":[],"Dataset":[],"FAQPage":[],"Movie":[],"Person":[],"Product":[],"ProductReview":[],"Car":[],"Recipe":[],"Service":[],"SoftwareApplication":[],"WebPage":{"id":"#aioseo-web-page-6735ce4b35c66","slug":"web-page","graphName":"WebPage","label":"Web Page","properties":{"type":"WebPage","name":"","description":""}}},"graphName":"WebPage","isEnabled":true},"graphs":[]},"schema_type":"default","schema_type_options":"{\"article\":{\"articleType\":\"BlogPosting\"},\"course\":{\"name\":\"\",\"description\":\"\",\"provider\":\"\"},\"faq\":{\"pages\":[]},\"product\":{\"reviews\":[]},\"recipe\":{\"ingredients\":[],\"instructions\":[],\"keywords\":[]},\"software\":{\"reviews\":[],\"operatingSystems\":[]},\"webPage\":{\"webPageType\":\"WebPage\"}}","pillar_content":false,"robots_default":true,"robots_noindex":false,"robots_noarchive":false,"robots_nosnippet":false,"robots_nofollow":false,"robots_noimageindex":false,"robots_noodp":false,"robots_notranslate":false,"robots_max_snippet":"-1","robots_max_videopreview":"-1","robots_max_imagepreview":"large","priority":null,"frequency":"default","local_seo":null,"breadcrumb_settings":null,"limit_modified_date":false,"ai":null,"created":"2022-04-12 10:00:08","updated":"2025-09-23 10:28:28","seo_analyzer_scan_date":null,"focus_keyword":null,"additional_keywords":null,"truseo_locale":null},"aioseo_breadcrumb":"<div class=\"aioseo-breadcrumbs\"><span class=\"aioseo-breadcrumb\">\n\t\t\t<a href=\"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/\" title=\"Home\">Home<\/a>\n\t\t<\/span><span class=\"aioseo-breadcrumb-separator\">\u00bb<\/span><span class=\"aioseo-breadcrumb\">\n\t\t\tL.4 Unit prices: find the total price\n\t\t<\/span><\/div>","aioseo_breadcrumb_json":[{"label":"Home","link":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/"},{"label":"L.4 Unit prices: find the total price","link":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/l-4-unit-prices-find-the-total-price\/"}],"_links":{"self":[{"href":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/wp-json\/wp\/v2\/pages\/246","targetHints":{"allow":["GET"]}}],"collection":[{"href":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/wp-json\/wp\/v2\/pages"}],"about":[{"href":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/wp-json\/wp\/v2\/types\/page"}],"author":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/wp-json\/wp\/v2\/users\/1"}],"replies":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/wp-json\/wp\/v2\/comments?post=246"}],"version-history":[{"count":17,"href":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/wp-json\/wp\/v2\/pages\/246\/revisions"}],"predecessor-version":[{"id":15746,"href":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/wp-json\/wp\/v2\/pages\/246\/revisions\/15746"}],"wp:attachment":[{"href":"https:\/\/7thclass.deltapublications.in\/index.php\/wp-json\/wp\/v2\/media?parent=246"}],"curies":[{"name":"wp","href":"https:\/\/api.w.org\/{rel}","templated":true}]}}